Od połowy czerwca mieszkańcy Radomia zyskają nowe, bezpośrednie połączenia kolejowe do Łodzi. Jak poinformował Klub Miłośników Kolei „Kolej na Radom”, wraz z najbliższą korektą rozkładu jazdy Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi codzienne kursy na trasie Łódź Fabryczna – Radom Główny.
Nowe połączenia mają wystartować 14 czerwca. Według opublikowanych informacji zaplanowano dwie pary pociągów dziennie.
Pociągi będą odjeżdżać z Łodzi Fabrycznej o godzinach 5:13 oraz 16:24, natomiast z Radomia o 8:20 i 19:55.
To pierwsze od lat regularne, codzienne połączenia regionalne pomiędzy Radomiem a Łodzią. Obecnie bezpośredni przejazd między miastami zapewnia jedynie pociąg PKP Intercity „Koziołek”.
Zobacz też:
Jak podkreślają miłośnicy kolei, nowe kursy umożliwią mieszkańcom wygodny wyjazd do Łodzi i powrót jeszcze tego samego dnia. Zwracają jednak uwagę, że czas przejazdu ma wynosić około 2 godzin i 10 minut do 2 godzin i 30 minut, co wynika z dużej liczby przystanków pośrednich na trasie.
– Czas ten jest wyraźnie dłuższy od potencjalnego czasu przejazdu pociągów przyspieszonych lub pospiesznych, który mógłby wynosić ok. 1 godz. 40 min
wskazuje Klub Miłośników Kolei.
Klub Miłośników Kolei „Kolej na Radom” zaznacza także, że w przyszłości oferta mogłaby zostać rozszerzona o kolejne bezpośrednie połączenia, między innymi realizowane przez Koleje Mazowieckie.
– Dobrze byłoby również, aby przynajmniej część takich połączeń (np. 2–3 pary dziennie) miała charakter przyspieszony i ograniczoną liczbę postojów. Na razie jednak najważniejsze jest to, że po latach zapowiedzi bezpośrednie połączenia Radom – Łódź wreszcie stają się faktem
podkreślają miłośnicy kolei.


