Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Okradali kierowców śpiących na parkingach. Trafili do aresztu

Policja

Mazowieccy kryminalni zatrzymali w okolicy Radomia trzy osoby podejrzane o okradanie kierowców ze Wschodu. Sprawcy włamywali się do samochodów, gdy podróżni spali, i zabierali z pojazdów wartościowe rzeczy. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała w poniedziałek policja.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska przekazała PAP, że zatrzymani to mieszkańcy pow. radomskiego: mężczyźni w wieku 27 i 37 lat i 22-letnia kobieta.

– Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt tymczasowy, a wobec kobiety dozór policyjny

przekazała podinsp. Kucharska.

Funkcjonariusze z mazowieckiej policji wspólnie z policjantami z komendy w Suwałkach (Podlaskie) od pewnego czasu pracowali nad sprawą napadów na kierowców zza wschodniej granicy na terenie parkingów w woj. mazowieckim i podlaskim.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że najpierw sprawcy obserwowali podróżnych śpiących w swoich autach na parkingach przy trasach szybkiego ruchu.

– Następnie, wykorzystując nieuwagę kierowców, zazwyczaj wybijali szybę i kradli z pojazdów plecaki, torebki, saszetki z pieniędzmi, dokumentami i innymi wartościowymi przedmiotami

przekazała policjantka.

Kilka dni temu w okolicy Radomia mazowieccy policjanci zatrzymali trójkę podejrzanych.

– Podczas przeszukania samochodu, którym się poruszali, mundurowi zabezpieczyli narzędzia wykorzystywane najprawdopodobniej do wybijania szyb w autach

powiedziała rzeczniczka.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego prokurator Prokuratury Rejonowej w Suwałkach przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Według śledczych sprawa ma charakter rozwojowy. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ apiech/