Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Oszustwo „na pracownika banku”. Policja ostrzega

policja

Policja ostrzega przed nową metodą oszustwa „na pracownika banku”.

24-letnia mieszkanka powiatu lipskiego zgłosiła kradzież metodą „na pracownika banku”. Na jednej z platform sprzedażowych wystawiła na sprzedaż sukienkę o wartości 50 złotych. Zaraz po sprzedaży zadzwonił do niej mężczyzna podszywający się pod przedstawiciela banku, w którym 24-latka posiadała rachunek bankowy.

Dzwoniący poinstruował kobietę, w jaki sposób powinna wypłacić pieniądze ze sprzedaży, wysyłając jej link, który miał jej umożliwić ten przelew. W ten sposób oszust uzyskał dostęp do urządzenia i tym samym konta, z którego przelał pieniądze należące do kobiety. Dodatkowo oszust zaciągnął kredyt w kwocie blisko 20 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności! Pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak i nie polecają instalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.