Na czasie O tym się mówi Polska i świat Społeczeństwo Wyróżnione

Pandora Gate – przerażająca prawda o internetowych patocelebrytach

Pandora Gate

Codziennie pojawiają się nowe informacje związane z aferą pedofilską Pandora Gate. Sylwester Wardęga i Mikołaj Tylko (Konopskyy) wykazali w swoich filmach, że znani youtuberzy i influencerzy mieli wykorzystywać nieletnie dziewczyny.

Pandora Gate – czyli internetowe śledztwo dotyczące pedofili w internecie – zapoczątkował Sylwester Wardęga, internetowy twórca znany także jako SA Wardęga, który zamieścił na swoim youtubowym profilu film pt. „MROCZNA TAJEMNICA STUU I YOUTUBERÓW: PANDORA GATE (Boxdel, Dubiel, Fagata)”.

Autor szczegółowo przedstawił niepokojące relacje znanych twórców internetowych z niepełnoletnimi dziewczynami. Twórcy ci do niedawna byli idolami tysięcy polskich nastolatków – dlatego film o Pandora Gate powinien być pozycją obowiązkową dla wszystkich rodziców.

Antybohater Stuart Kluz-Burton

Niewątpliwie głównym antybohaterem materiału Sylwestra Wardęgi został Stuart Kluz-Burton, szerzej znany widowni polskiego Youtuba jako Stuu.

31-letni mężczyzna od lat tworzył treści kierowane do młodszej widowni. Po jakimś czasie zdecydował się zniknąć z sieci. Dlaczego? Jak udało ustalić się Sylwestrowi Wardędze chodziło o… pedofilię.

– W tym materiale na światło dzienne wyjdą wyniki śledztwa, nad którym pracowaliśmy od kilku tygodni razem z Konopskim. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb. O zajściach latami wiedziało w mniejszym lub większym stopniu wielu twórców skupionych wokół gry Minecraft. Kilka dziewczyn prosiło o anonimowość dlatego mam nadzieję, że panowie mimo tego, iż prawdopodobnie będą kojarzyć dziewczyny z imienia i nazwiska, to ich dane zachowają dla siebie

słyszymy w filmie dot. Pandora Gate.

Film Wardęgi wypełniony jest po brzegi screen-shotami z rozmów, w których możemy zobaczyć seksualne insynuacje Stuarta Kluz-Burtona. Wśród nich są wiadomości kierowane do 13-letniej wówczas dziewczynki.

Stuu wielokrotnie inicjował spotkania z młodymi dziewczynami. Gdy któraś się nie zgadzała, stosował techniki manipulacyjne oraz szantaże. Nasuwa się pytanie, czy inni twórcy wiedzieli o zachowaniach Stuarta względem dzieci? Odpowiedź brzmi… tak.

Marcin Dubiel. Wiedział i nie powiedział

Marcin Dubiel to znany polski influencer, który swoją karierę rozpoczął w młodym wieku. Powoli zdobywał coraz większe rzesze fanów, zwiększając swoją popularność. W 2019 roku został członkiem Teamu X, a od 2020 roku uczestniczył w walkach MMA w federacji FAME MMA.

Zwróćmy uwagę na słowo uczestniczył, bo tak było do momentu, gdy wypłynęły powiązania Dubiela ze Stuartem.

W materiale Sylwestra Wardęgi część filmu została przeznaczona dla Marcina Dubiela. Autor filmu dot. Pandora Gate łącząc przysłowiowe „kropki” odkrył przerażającą prawdę o młodym influencerze.

W okresie, w którym Wardęga zbierał dowody dotyczące całej sprawy, zadawał pytania powiązane ze śledztwem innym twórcom m.in. Dubielowi, przyjaciel Stuu próbował niejednokrotnie ochronić swojego przyjaciela i jego straszną tajemnicę.

W materiale pojawił się nawet fragment z gali, na której Dubiel mówi o pomówieniach w stronę Stuu. Dlaczego? Bo Marcin był jego pomocnikiem i o wszystkim wiedział, co można zauważyć dzięki załączonym fragmentom rozmów z młodą dziewczyną. „Zabawimy się ostro. […] Tylko ja i moja czternastka.

Co najgorsze, główni oskarżeni najczęściej nie widzieli w swoich zachowaniach nic złego. Dubiel w swoim oświadczeniu tłumaczył, że jego dobre imię zostało naruszone i wszystkie oskarżenia są wyjęte z kontekstu, a Stuu tłumaczył, że wszystko jest kwestią prawa, które jest ustalane przez ludzi.

Główny antybohater podał za przykład Meksyk, ponieważ w tym kraju uprawiać seks można już w wieku 12 lat (tak wynika z wiadomości youtubera). Śpieszymy z wyjaśnieniem. Nie można.

Prawo w Meksyku nie zezwala spać z 12 latką, dziewczyna musi mieć skończone 16 lat, co oznacza, że jest to wyższy wiek przyzwolenia niż w Polsce.

Domówka u Stuu

Kolejna część filmu o Pandora Gate dotyczy domówki u Stuarta, na której mogło dojść do przerażających wydarzeń.

W sierpniu 2018 roku Stuart Kluz-Burton zaprosił 15-letnią dziewczynę i jej 14-letnią koleżankę na popularne wśród młodych osób schodki w Warszawie. Dodatkowo byli tam także popularni influencerzy – Kamerzysta oraz Kruszwil. Po zakrapianej wizycie na schodkach, impreza przeniosła się do domu Burtona.

Upajanie nieletnich alkoholem trwało w najlepsze. Nastolatki otrzymywały od internetowych twórców kolejne porcje trunków. Skąd to wiemy? Z relacji obecnych tam dziewczyn, które opowiedziały swoją historię Wardędze. Jedna z nich straciła przytomność i obudziła się nad ranem w łóżku ze Stuartem.

Nastolatka wyraźnie podkreśliła, że była dotykana.

Stuu oraz Dubiel to nie jedyni zamieszani w sprawę influencerzy. Powiązania z Pandora Gate odkryto m.in. u Michała „Boxdela: Barona czy Agaty „Fagaty” Fąk.

Wyżej wymienieni twórcy też wiedzieli i nic nie powiedzieli.

Konsekwencje swoich zachowań w pewnym stopniu już ponieśli. Boxdel został wyrzucony m.in. ze swojego projektu Fame MMA. Mamy nadzieję, że to jednak nie koniec kar.

Kończąc najkrótsze możliwe podsumowanie zachęcamy do obejrzenia najnowszego filmu dot. Pandora Gate, na który czekało miliony ludzi. W 2 min od publikacji wyświetliło go ponad 20 tys. osób. W 2 godz. milion osób. W 4 godz. blisko 5 mln osób. Później liczby już tylko rosły.

Sprawą zajęła się prokuratura, która na zlecenie rządu rozpoczęła śledztwo. Zabezpieczono dowody, oraz przesłuchano pierwszych świadków.

– To jest naprawdę coś tak okropnego. Musimy wszyscy na czele z państwem polskim (…), z różnymi organizacjami pozarządowymi, wszystkimi ludźmi dobrej woli, zrobić wszystko, aby zapobiegać tego typu zachowaniom patocelebrytów. Nie jest też wykluczone, że te ujawnione informacje to wierzchołek góry lodowej. To, co się dzieje na internetowych czatach jest chronione przez prawo prywatności i z tego względu nie wszyscy naokoło mogą wiedzieć, że ktoś z dzieci, z młodych ludzi, jest w danym momencie krzywdzony

mówił premier.

Głos w sprawie zabrała również patriotyczna organizacja, Młodzież Wszechpolska.

– W ubiegłym roku zwróciliśmy uwagę na patologię w środowisku znanych osobistości internetowych. Kto by pomyślał, że w tak krótkim czasie na jaw wyjdą nowe, tak ohydne informacje jak pedofilia wśród YouTuberów. Złym prognostykiem jest to, że młodzi ludzie obierają sobie za wzory tak zdemoralizowane jednostki. Na spotkaniach z patoinfluencerami finansują ich działalność oraz wkładają w to swój ładunek emocjonalny. W tym samym czasie nie dbają o swoje wykształcenie czy rozwój zainteresowań. Nie żyją swoim życiem lecz wyimaginowanym obrazkiem życia skrzywionych ludzi.

czytamy w publikacji Młodzieży Wszechpolskiej.

Pełny wpis Młodzieży Wszechpolskiej dostępny jest TUTAJ. Sprawa Pandora Gate jest rozwojowa, niewykluczone są zatrzymania.

Źródło: Konopskyy / Dailyweb / Wataha