Radom i okolice Społeczeństwo

Pierwsze, historyczne ślubowanie kadetów w iłżeckiej szkole

To była historyczna chwila dla uczniów klasy mundurowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Iłży. Pierwszy raz w tej placówce składano ślubowanie.

W Iłży, w tym roku szkolnym pierwszy raz ogłoszono nabór do klasy techników z oddziałem przygotowania wojskowego. Uczęszcza do niej 26 uczniów. Od lutego mają do swojej dyspozycji profesjonalną, wirtualną strzelnicę.

W piątek, 17 maja 2024 roku w obecności zaproszonych gości, młodzi kadeci mieli okazję złożyć uroczyste ślubowanie. Głos na wydarzeniu zabrał m.in. Krzysztof Murawski, wicestarosta radomski, który gratulował młodzieży.

– W powiecie, wraz ze starostą Waldemarem Trelką jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni, że taka klasa działa w strukturach naszej szkoły. Dziś wojsko i różne służby są bardzo ważne. Nie tylko dlatego, że prowadzone są działania zbrojne za naszą wschodnią granicę, ale też dlatego, że żołnierze zawsze są blisko ludzi, gdy jest taka potrzeba, choćby w trakcie różnych klęsk żywiołowych i nieprzewidzianych sytuacji. Dlatego trzymam kciuki i życzę powodzenia wszystkim uczniom

powiedział wicestarosta Krzysztof Murawski.

Ponadto, Leszek Giemza, dyrektor iłżeckiej szkoły podziękował uczniom za zaangażowanie w naukę i życzył samych sukcesów w kolejnych latach.

Źródło: Powiat Radomski