Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Pierwszy samolot wylądował na radomskim lotnisku [+FOTO]

Pierwszy samolot z Paryża wylądował na radomskim lotnisku. Historyczna chwila!

Pierwszy samolot wylądował na radomskim lotnisku. Historyczna chwila!

Pierwszy samolot, który wylądował na lotnisku Warszawa-Radom przyleciał z Warszawy. Jest nim Boeing 737-8Q8.

 

Tak jak informowaliśmy, dziś lotnisko Warszawa-Radom zostało oficjalnie otwarte.

Lotnisko Warszawa-Radom oficjalnie otwarte! [+FOTO]

Przypomnijmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące lotniska Warszawa-Radom.

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku to cywilny port lotniczy w Radomiu, położony ok. 4 km od jego centrum.

Na radomskie lotnisko dojedziemy autobusami. Podróżni, którzy wysiądą na dworcu Radom Główny, będą mogli dojechać na lotnisko dwiema liniami autobusowymi nr 5 i nr 14.

PPL oferuje także bezpośrednią podróż shuttle busem między Lotniskiem Warszawa-Radom a lotniskiem na Warszawskim Okęciu. Pasażerowie rejsów z i do lotniska w Radomiu od 27 kwietnia mogą korzystać z przejazdów busami między Warszawą a Radomiem.

Rozkład kursów dostosowany jest do aktualnej siatki połączeń Lotniska Warszawa-Radom. Oznacza to, że w czwartek, gdy pierwszy samolot wyląduje na lotnisku w Radomiu ok. godz. 22, pasażerowie mogą wrócić bezpłatnie na Okęcie, a w piątek również z Warszawy dojechać bez postojów na pierwsze wyloty z lotniska w Radomiu – do Rzymu o godz. 13.30 i Paryża o godz. 19.50.

Lotnisko Warszawa-Radom zadbało również o połączenia dalekobieżne. Na radomski port lotniczy można dojechać autobusem komunikacji dalekobieżnej. Dworzec autokarowy, na którym będą zatrzymywać się pojazdy, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu Lotniska.

Na terminalu radomskiego powstanie wypożyczalnia samochodów CarFree. Firma oferuje m.in. wynajem samochodów osobowych, vanów, busów, dostawczych oraz aut premium.

Dyrektor lotniska Grzegorz Tuszyński w rozmowie z Radiem Rekord i Telewizją Dami powiedział, że na lotnisku jest 750 miejsc parkingowych z czego 700 dla pasażerów lotniska. Do 15 maja parking będzie darmowy.

– Najprawdopodobniej przez pierwsze 2 tygodnie od uruchomienia portu parking dla aut przed lotniskiem w Radomiu będzie bezpłatny – mówi w rozmowie z Radiem Rekord i Telewizją Dami Grzegorz Tuszyński, dyrektor portu lotniczego Warszawa-Radom.

Z radomskiego lotniska będzie można polecieć regularnie do Paryża, Rzymu, Warny, Tirany i Prevezy. Czarterowo natomiast będzie można podróżować do Antalya, Tirany i również Warny.

Po analizie ofert lotów z radomskiego lotniska wygląda na to, że pasażerowie są chętni korzystać z lotniska Warszawa-Radom.

Okazuje się, że na najbliższe loty niemal wszystkie miejsca są zarezerwowane. Przykładowo na lot z Radomia do Paryża  28 kwietnia został do kupienia jeden bilet w klasie ekonomicznej i 2 w klasie biznes. Na lot z Radomia do Paryża 2 maja zostało już jedynie 7 miejsc w klasie ekonomicznej. W ofercie lotniska są jeszcze 4 miejsca na lot do Rzymu 28 kwietnia.