Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Piesi będą mieli nowe chodniki

Piesi będą mieli nowe chodniki. Wszystko w ramach programu Polska Wschodnia.

W dwóch miejscach w Śródmieściu oraz na Ustroniu i na Pruszakowie piesi będą mogli niebawem korzystać z nowych, równych chodników (w ostatnim przypadku będzie to ciąg pieszo-rowerowy).

MZDiK ogłosiło przetarg na przygotowanie niezbędnej dokumentacji powyższych zadań (dla potrzeb zrównoważonej mobilności w ramach Polski Wschodniej).

– Nasze miasto po raz pierwszy może dostać pieniądze z programu Polska Wschodnia. Mowa tutaj nawet o 45 milionach euro. Województwo mazowieckie było do tej pory wyłączone z podziału tych funduszy. Aby jednak móc ubiegać się o pieniądze, konieczne jest wcześniejsze opracowanie odpowiednich dokumentacji projektowych. Przetargi już ruszyły

poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

W ramach poprawy warunków ruchu pieszych mają zostać opracowane dokumentacje projektowe inwestycji wzdłuż następujących ulic: Mireckiego (od placu Kotlarza do okolic skrzyżowania z Wernera, na długości około 450 metrów), Polskiego Czerwonego Krzyża (na całej długości po stronie północnej oraz od Czarnej do bloku nr 7 po południowej, łącznie około 750 metrów), Młynarskiej (po obu stronach, wraz z przyległym fragmentem przy Kolberga, razem około 550 metrów) oraz Kieleckiej (od Pasterskiej do Szydłowieckiej ma powstać ciąg pieszo-rowerowy, około 900-metrów).

Podkreślmy, iż jest to przetarg na opracowanie koniecznej dokumentacji projektowej, a nie na wykonawstwo prac. Zainteresowani projektanci mogą składać swe oferty do 10 kwietnia 2024 roku. Tego samego dnia będą one otwarte.