Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Pijana lekarka z Radomia bez zarzutów. Prokuratura zakończyła postępowanie w tej sprawie

Pijana lekarka z Radomia bez zarzutów. Prokuratura zakończyła postępowanie w tej sprawie twierdząc, że nie wykryto znamion przestępstwa.

Postępowanie dotyczące lekarki, która na początku stycznia mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, przyszła do pracy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostało zakończone.

– Prokuratura nie wykryła znamion przestępstwa, ponieważ nie było żadnego pacjenta, którego życie lub zdrowie mogłaby narazić na bezpośrednie niebezpieczeństwo – poinformowała Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Pijana lekarka w szpitalu w Radomiu. To nie pierwszy taki przypadek

To nie pierwszy taki przypadek w Radomiu, że mundurowi wzywani byli do nietrzeźwego medyka przebywającego w pracy. Na przełomie 2020 i 2021 r. do podobnych sytuacji dochodziło w drugiej radomskiej lecznicy – Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Wówczas także dyżurny policji w Radomiu został powiadomiony, że w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu na Józefowie znajduje się nietrzeźwy lekarz.

Policjanci zastali na miejscu 61-letniego medyka, który – jak się okazało po zbadaniu alkomatem – miał w organizmie ponad 2,5 prom. alkoholu. To drugi raz, gdy ten sam lekarz został przyłapany w pracy po spożyciu alkoholu, jednak w obydwu sytuacjach prokuratorskie śledztwa zostały umorzone.