Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Pijany kierowca spowodował kolizję. Przed policją chciał ukryć się w trawie

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Przed policją chciał ukryć się w trawie.

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Przed policją chciał ukryć się w trawie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (30.05) na trasie S7. Kierujący renaultem masterem mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z drugim busem. Sprawca na widok nadjeżdżającego radiowozu uciekł z miejsca kolizji, przebiegając przez jezdnię i barierki w kierunku drogi wojewódzkiej nr 728. Pracujący na miejscu strażacy widząc, co się dzieje poinformowali o tym dojeżdżających na miejsce policjantów, którzy natychmiast pojechali w kierunku wskazanym przez świadków.

Z czterokrotnym zakazem sądowym wsiadł za kółko. Zakochany 30-latek jechał do swojej dziewczyny

Okazało się, że policjanci widzieli tego mężczyznę w czasie kiedy jechali na miejsce zdarzenia. Mundurowi z ruchu drogowego w trakcie sprawdzania terenu znaleźli mężczyznę, który leżał w zaroślach przy ul. Mogielnickiej w Grójcu. Został zatrzymany. Zbadano również jego stan trzeźwości. Był pijany. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca busa tłumaczył, że uciekł ponieważ był w szoku. Dzięki szybkiej reakcji świadków oraz zdecydowanym i skutecznym działaniom policjantów został zatrzymany. 41-letni mieszkaniec gminy Skaryszew stracił prawo jazdy. Będzie odpowiadał za wykroczenie jakim jest spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grójec