• Kronika kryminalna Radom i okolice

  Pijany kierowca spowodował wypadek. Wiózł ciężarną partnerkę

  policja

  Kara do 3 lat więzienia grozi kierowcy mercedesa, który podczas wyprzedzania na dk 12 w okolicach Radomia, doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Mężczyzna miał 3 prom. alkoholu w organizmie i przewoził ciężarną partnerkę – poinformowała w czwartek rzeczniczka radomskiej policji Justyna Jaśkiewicz.

  Do zdarzenia z udziałem mercedesa i volkswagena doszło w środę wieczorem w miejscowości Klwatka Królewska na dk 12.

  – Obydwa pojazdy jechały w kierunku Radomia. Podczas wyprzedzania kierujący mercedesem doprowadził do zderzenia z volkswagenem

  powiedziała rzeczniczka.

  35-letni kierowca mercedesa i jego 32-letnia pasażerka będąca w ciąży zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 35-latka; badanie alkomatem wykazało prawie 3 prom. alkoholu w organizmie.

  Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policja przypomina, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

  – Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a także znacznie obniża koncentrację

  podkreśliła Jaśkiewicz.(PAP)

  Autorka: Ilona Pecka

  ilp/ maak/