Kronika kryminalna Radom i okolice

Pijany kierowca uciekał przed policjantami ulicami Radomia

Policja Radom Pijany kierowca

Do policyjnego pościgu doszło na ulicach jednego z radomskich osiedli. Pijany kierowca peugeota nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał funkcjonariuszom. Swoje wyczyny zakończył na ulicznej latarni.

We wtorek (29.11) ok. godz. 19 policjanci radomskiej drogówki patrolując ulice osiedla Halinów, zwrócili uwagę na kierującego peugeotem na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Chcąc zatrzymać kierowcę pojazdu, mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na co kierowca zareagował dynamiczną ucieczką. Policjanci rozpoczęli pościg za pojazdem.

Po kilku minutach kierowca, myśląc, że zgubi ścigających go, policjantów wyłączył światła mijania i kontynuował ucieczkę. Nie ujechał zbyt daleko, po kilku metrach na skrzyżowaniu ulic Czereśniowej i Skrajnej uderzył w dwie przydrożne latarnie, doszczętnie niszcząc swój samochód. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę, którym okazał się 44-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna nie dość, że był pijany, badanie wykazało promil alkoholu w organizmie, to kierował pojazdem, nie mając uprawnień. Dodatkowo pojazd nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał badań technicznych, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ze względu na obrażenia twarzy kierowca został przewieziony do szpitala celem udzielenia mu pomocy medycznej. Nie uniknie jednak kary, została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Mundurowi wystosowali także wniosek do sądu o ukaranie kierującego za popełnione przestępstwa.

Przypominamy, że od czerwca 2017 r. niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo podejmując ucieczkę, zawsze stwarzamy zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza gdy odbywa się to pod wpływem alkoholu.

Odradzamy taki sposób na uniknięcie konsekwencji swoich czynów, ponieważ zawsze kończy się to źle dla osoby podejmującej ucieczkę i nie tylko. Na szczęście, w tym przypadku oprócz kierowcy peugeota nikomu nic się nie stało, jednak scenariusz mógł być zgoła inny.

Każdego dnia policjanci radomskiej drogówki prowadzą zintensyfikowane działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych i nieposiadających uprawnień.

Kierowców z ruchu, mając na względzie dbałość i ochronę bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu drogowego. – informuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl