Radom i okolice Sport

Piłkarze Radomiaka wrócili do treningów

Piłkarze Radomiaka po dwóch dniach badań medycznych i testów wytrzymałościowych, rozpoczęli docelowe przygotowania do nowego sezonu 2024/2025 PKO Bank Polski Ekstraklasy. W pierwszych zajęciach na boisku uczestniczyło 24 zawodników.

Trening odbył się na boisku w Centrum Sportowo-Szkoleniowym „Radomiak” na Koniówce, gdzie Zieloni będą przygotowywali się do nowego sezonu w PKO Bank Polski Ekstraklasa.

Trener Bruno Baltazar na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji 24 graczy. Oczywiście nie jest ostateczna kadra „Zielonych”. Ruch transferowy rozpoczyna się na dobre, o czym będziemy informować na bieżąco.

W treningu udział wzięli:

Bramkarze: Wiktor Koptas, Michał Jerke, Krystian Harciński, Cezary Wołowiec.

Obrońcy: Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Jan Grzesik, Damian Jakubik, zawodnik testowany.

Pomocnicy: Rafał Wolski, Leandro Rossi, Joao Peglow, Guilherme Zimovski, Luizao, Roberto Alves, Bruno Jordao, Mikołaj Molendowski, Jakub Snopczyński, Daniel Pik, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Napastnicy: Leonardo Rocha, Krystian Okoniewski.

Christos Donis i Francisco Ramos dołączą do zespołu na przełomie czerwca i lipca br. Obaj jeszcze są po okiem fizjoterapeutów – Donis w Grecji, a Ramos w Portugalii.

W najbliższych dniach do drużyny mogą dołączyć również zawodnicy wypożyczeni w sezonie 2023/2024 do innych klubów. W pionie sportowym natomiast trwa praca nad wzmocnieniem zespołu.

– O tym, jacy piłkarzy zasilą kadrę, będziemy informować na bieżąco, gdy już zostaną podpisane kontrakty

przekazał Radomiak Radom.

Przypomnijmy, pierwszy z nich doznał kontuzji w meczu z Legią, drugi zaś dochodzi do zdrowia po złamaniu nogi w spotkaniu z Cracovią ponad rok temu. W czwartek w klubie natomiast pojawi się Vagner Dias. Opóźnienie w jego przypadku miało związek ze sprawami rodzinnymi.

Radomiak do nowego sezonu będzie przygotowywał się na własnych obiektach w Centrum Sportowo-Szkoleniowym na Koniówce, gdzie do swojej dyspozycji ma trzy pełnowymiarowe, trawiaste boiska. Pierwsze spotkanie kontrolne Zieloni rozegrają w środę (26 czerwca) z Koroną Kielce. O miejscu i godzinie klub poinformuje w późniejszym czasie.

Źródło: Radomiak Radom