Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Pojazdem ciężarowym wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Policja

Pojazdem ciężarowym wyprzedzał na przejściu inny pojazd. Zarejestrowali to wykroczenie policjanci z radomskiej drogówki. Kierowca otrzymał 1500 złotych mandatu i 15 punktów karnych.

Radomscy policjanci każdego dnia zwracają uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. W czwartek (19.10) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pełniąc służbę na terenie gminy Wolanów zauważyli w miejscowości Wawrzyszów pojazd ciężarowy marki Daf. Kierowca tego auta wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.

Na reakcję policjantów nie trzeba było długo czekać. Zatrzymali auto do kontroli, którym kierował 52-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Kierowcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami. Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów drogowych.

Źródło: KMP Radom