Kronika kryminalna Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Policyjna walka z mafiami śmieciowymi nadal trwa. Zatrzymano właściciela kopalni piasku

Policyjna walka z mafiami śmieciowymi nadal trwa. W ostatnim czasie zatrzymano 51 osób. Teraz do ich grona dołączył właściciel kopalni piasku z okolic Wołomina.

W ostatnim czasie informowaliśmy o policyjnej walce z mafiami śmieciowymi.

Przypomnijmy, że mafie śmieciowe są na celowniku policjantów od długiego czasu. W ostatnich dniach 51 osób powiązanych z grupami przestępczymi zajmującymi się nielegalnymi składowiskami niebezpiecznych odpadów stanęło przed sądem i usłyszało zarzuty.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Radomiu oraz inspektorami Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

– Na podstawie zebranych materiałów procesowych i operacyjnych w marcu, w Nowej Wsi w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie kopalni kruszywa należącej do jednej z objętych śledztwem firm, przeprowadzono wykopy ziemne z udziałem biegłego z zakresu ochrony środowiska. Miejsca wykopów wskazali policjanci z Radomia. Wytypowane punkty na terenie kopalni kruszywa okazały się miejscami, gdzie zakopane były odpady typu komunalnego, opony, beczki i mauzery z nieznanymi substancjami oraz granulaty nieznanego pochodzenia

mówiła Katarzyna Kucharska, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Teraz do niechlubnego grona 51 zatrzymanych dołączył właściciel kopalni piasku, na terenie której niedawno odkryto nielegalne składowisko odpadów.

– W trakcie prac ujawniono zakopane tam tworzywa sztuczne i odpady budowalne, jak styropian i wata szklana

przekazał Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. 

Wobec właściciela kopalni piasku zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: KWP Radom