Inwestycje O tym się mówi Ogłoszenia Radom i okolice

Powstanie nowa pętla autobusowa na Sadkowie

Dobiegła końca przebudowa układu drogowego wokół radomskiego lotniska. Oznacza to, że powstanie nowa pętla autobusowa na Sadkowie.

Nowa pętla autobusowa na Sadkowie Lotnisko Warszawa-Radom 01 zlokalizowana będzie na terenie dworca autobusowego przy lotniskowym terminalu. Dobiegła końca przebudowa układu drogowego wokół terminala. Organizacja ruchu ma ułatwić pasażerom dotarcie na jego teren. Pierwsze loty zaplanowane są na 28 kwietnia bieżącego roku.

W związku z zakończeniem prac od 11 lutego wprowadzono korekty tras autobusowych linii 5 i 14.

Korekty tras autobusów linii 5 i 14

  • W kierunku Sadkowa – Lubelska (prosto) do przystanku Lubelska / Lotnicza 08 – w zatoce pomiędzy ulicą Lotniczą a drogą dojazdową do parkingu Lotniska Warszawa-Radom – będzie to przystanek przeznaczony wyłącznie dla pasażerów wysiadających z autobusów);
  • w kierunku centrum Radomia – od przystanku Lubelska / Lotnicza 07 – w zatoce pomiędzy drogą dojazdową do parkingu Lotniska Warszawa-Radom a ulicą Lotniczą – będzie to przystanek przeznaczony wyłącznie dla pasażerów wsiadających do autobusów): Lubelska (prosto) i dalej stałymi trasami, czyli linia 5 do Żeromskiego, a linia 14 do Chorzowskiej.

Przejazdy techniczne pomiędzy przystankami Lubelska/ Lotnicza 08 a Lubelska/ Lotnicza 07 wraz z zawracaniem autobusów na końcu drogi dojazdowej do parkingu Lotniska Warszawa-Radom będą odbywać się bez pasażerów.

Źródło: Latam z Radomia/Facebook