Polska i świat Radom i okolice

Pracownicy radomskiego lotniska wesprą budowę CPK?

Jak wpłynie na radomskie lotnisko włączenie go do Centralnego Portu Komunikacyjnego? Na pytanie twojradom.pl odpowiedział Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

 

Radomskie lotnisko stanowi część przedsiębiorstwa państwowego, które zostanie przekształcone w spółkę akcyjną. Jednak na nasze miasto w żaden sposób nie wpłynie fakt, iż lotnisko docelowo wraz z Centralnym Portem Komunikacyjnym będzie jedną grupą kapitałową. Większe zmiany pod względem ułatwień formalnych pojawią się na płaszczyźnie współpracy pomiędzy PPL a CPK.

Cywilny port lotniczy na terenie Radomia będzie około dziesięciokrotnie mniejszy w porównaniu z CPK, ale istnieją podobieństwa, jeżeli chodzi o proces powstawania oraz funkcje tych dwóch inwestycji.

Jak zapewnił prezes Wojtera, bardzo dużo etapów prac na lotnisku Warszawa-Radom zakończyło się pomyślnie, dlatego pracownicy wesprą swoim doświadczeniem oraz swoimi umiejętnościami Centralny Port Komunikacyjny, który jest bardziej skomplikowanym projektem, jako port intermodalny od razu zostanie połączony z siecią drogową i kolejową.