O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Spotkanie organizacyjne przewodników radomskich grup pieszej pielgrzymki na Jasną Górę

Spotkanie organizacyjne przewodników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę ze wszystkich grup radomskiej kolumny miało miejsce 8 maja. Omawiano wiele ważnych spraw. 

Spotkanie księży przewodników I i II kolumny pieszej pielgrzymki z radomskim ks. bp Markiem Solarczykiem oraz ks. Krzysztofem Bochniakiem odbyło się w poniedziałek 8 maja w kurii diecezji radomskiej.

Jak mówił w rozmowie z Radio Plus dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę ks. Krzysztof Bochniak, nie było to pierwsze spotkanie organizacyjne. Podobne odbyło się ponad dwa miesiące temu. Wzięli wtedy w nim udział przewodnicy wszystkich grup pielgrzymkowych z całej diecezji radomskiej, oraz kierownicy kolumn. Było też szkolenie medialne.

Ks. Bochniak zaznaczył, że w tym roku będzie nowe logo, na którym widać mapę diecezji i wpisane w to aureole Matki Bożej Częstochowskiej. Autor nowego loga chce pozostać anonimowy. Prawa autorskie przekazał na rzecz Diecezji Radomskiej.

Uczestnicy poniedziałkowego spotkania podejmowali głównie tematy dotyczące spraw organizacyjnych, aby jak najlepiej mogła przebiegać współpraca między poszczególnymi kolumnami i grupami, kwatermistrzami i liderami grup. Omawiali regulamin tegorocznej pielgrzymki, który ma być jednakowy dla wszystkich kolumn i grup.

Księża przewodnicy zapoznali się również z tworzoną od września aplikacją pielgrzymkową, opracowaną przez Grupę Medialną. Aplikacja niedługo będzie gotowa i możliwa do pobrania. Będą z niej mogli korzystać uczestnicy pielgrzymki, a także pielgrzymi duchowi. Zamieszczone będą tam mapy z trasami dla grup, z możliwością wyznaczenia śladu GPS. Znajdą się tam również materiały duszpasterskie, modlitewnik, śpiewnik i skrzynka modlitw gdzie będzie można wysyłać swoje intencje. Umieszczone będą również odsyłacze do mediów. Będzie tez możliwość odsłuchania konferencji i rozważań różańcowych, oraz Drogi Krzyżowej.

W najbliższym czasie odbędą się szkolenia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego dla kierujących ruchem.

45 Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia.

 

Źródło i foto: radioplus.com.pl