Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Przywitanie nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego OSP KSRG Orońsko

Przywitanie nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego OSP KSRG Orońsko. Pojazd kosztował ponad 1 mln zł.

W piątek, 14 lipca 2023 roku, o godzinie 18:00 do jednostki OSP KSRG Orońsko został przyprowadzony nowy pojazd marki MAN TGM 18320, jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego, wyposażony w zbiornik wody o pojemności 4600l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 460l zabudowany został przez firmę MOTO TRUCK z Kielc.

– Delegacja druhów już od godzin porannych udała się do siedziby firmy, gdzie dokonano odbioru auta oraz zapoznania z obsługą pojazdu. Po wyjechaniu z placu firmy, pierwsze tankowanie i mogliśmy już cieszyć się naszym nowym autem. Po drodze zawitaliśmy tradycyjnie pod Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu, i pozostała nam ostania prosta do naszej jednostki – informują strażacy z OSP KSRG Orońsko.

Od granic Gminy Orońsko na nowy pojazd i druhów czekała kolumna innych pojazdów ratowniczo-gaśniczych OSP KSRG Orońsko, która poprowadziła nowy nabytek pod samą remizę. Druhowie oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza na placu przed remizą przygotowali specjalnie utworzony szpaler z flar oraz rac dymnych. Nowy pojazd został wprowadzony przez najstarszego weterana Stara 200.

Pod remizą na strażaków czekali przybyli goście, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, Poseł Agnieszka Górska, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Sokół, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu st. bryg. Paweł Górski, Sekretarz Gminy Józef Bakuła, Przewodniczący Rady Gminy Sylwester Różycki, Kierownik Referatu Piotr Grela, oraz mieszkańcy Orońska, sympatycy pożarnictwa, druhny i druhowie strażacy, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Następnie odbyło się powitanie, przemówienia gości oraz przedstawicieli Zarządu OSP po czym nastąpiła prezentacja nowego GBARt.

Źródło: OSP KSRG Orońsko