• Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

  Radom: zwłoki 6 kotów w mieszkaniu, właściciel nie pojawiał się w domu od 9 miesięcy. Jest akt oskarżenia

  Akt oskarżenia dotyczący znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześcioma kotami skierowała prokuratura do sądu w Radomiu. Sprawa dotyczy mężczyzny, który w wynajmowanym mieszkaniu zostawił zwierzęta bez opieki i żywności. Rozkładające się zwłoki odkryto po 9 miesiącach.

  Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu prok. Agnieszka Borkowska, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześcioma kotami.

  – 44-latek zostawił zwierzęta w niewłaściwych warunkach bytowania poprzez ich uwięzienie w mieszkaniu przy braku wentylacji, systematycznej opieki, bez dostępu do pokarmu oraz wody

  powiedziała prokurator.

  Zarzut dotyczy okresu od września 2022 r. do czerwca 2023 r. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

  W czerwcu rozkładające się zwłoki sześciu kotów znaleziono w jednej z kamienic przy ul. Moniuszki w Radomiu. Odór wydobywający się z jednego z mieszkań zaniepokoił sąsiadów. Po wezwaniu służb i wejściu do środka okazało się, że w mieszkaniu są ciała sześciu kotów w stanie daleko posuniętego rozkładu.

  Śledczy ustalili, że wynajmujący mieszkanie mężczyzna przez dziewięć miesięcy nie pojawiał się w domu, w którym zostawił koty. Z opinii lekarza weterynarii wynikało, że koty były przez długi czas pozbawione należytej opieki, pożywienia i świeżego powietrza, co doprowadziło do ich zgonu. (PAP)

  Autorka: Ilona Pecka

  ilp/ apiech/