O tym się mówi Radom i okolice Sport Zdjęcia

Radomka o krok od niespodzianki [+FOTO]

W spotkaniu 11. kolejki Tauron Ligi Moya Radomka Lotnisko Radom – Energa MKS Kalisz do końcówki  drugiego seta pachniało niespodzianką. Finalnie jednak mecz rozstrzygnął się na korzyść faworytek z Wielkopolski, które nie bez problemów wygrały 3:1.

W poprzedniej kolejce Moya Radomka Lotnisko Radom przerwała serię porażek, pokonując 3:0 czerwoną latarnię rozgrywek, IŁ Capital Legionovię Legionowo. Poprzedni mecz siatkarki z Kalisza przegrały z  Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3, jednak pomimo to faworytkami były zawodniczki z Wielkopolski.

W pierwszym secie zawodniczki z Radomia wygrały 25:19. Doskonale w tej partii spisała się Małgorzata Jasek, która zdobyła aż 9 punktów.

W drugim secie kaliszanki przegrywały już 21:17, jednak zaskakująco Energa MKS zdobyła wówczas cztery punkty z rzędu, a w emocjonującej końcówce zawodniczki z Wielkopolski wygrały wojnę nerwów, kończąc zwycięstwem 28:26.

Trzeci set siatkarki Radomki przegrały 25:15, mimo prowadzenia 10:7.

Ostatni set faworytki z Kalisza wygrały 25:23 i cały mecz 3:1.

MVP starcia została rozgrywająca kaliszanek Alicja Grabka, która nie tylko bardzo dobrze rozdzielała piłki, ale i zdobyła 5 punktów.