Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Radomska drogóka podsumowała weekend majowy

Niestety tegoroczny weekend majowy nie należał do spokojnych na drogach powiatu radomskiego. Dużo pracy mieli policjanci radomskiej drogówki. Doszło do 36 kolizji oraz 11 wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci radomskiej drogówki od 28.04 do 04.05 prowadzili akcję „Majówka2023”. Niestety tegoroczny weekend majowy był dla nich bardzo pracowity ze względu na zdarzenia drogowe, które miały miejsce w trakcie tych kilku wolnych dni.

Policjanci wylegitymowali 859 osób, skontrolowali 631 pojazdów, sprawdzono stan trzeźwości 1916 kierujących, wystawiono 342 mandaty karne.

Ujawniono jednego kierującego na sądowym zakazie, 5 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, 3 kierujących pojazdami mechanicznym po spożyciu alkoholu, 3 kierujących innymi pojazdami po spożyciu i w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymano 7 praw jazdy. Niestety doszło również do 36 kolizji oraz 11 wypadków w których zostały poszkodowane osoby w tym do jednego, który zakończył się tragicznie dla pieszego na ulicy Anny Walentynowicz, który poniósł śmierć na miejscu.

Źródło: Policja Mazowiecka