O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Radomska Młodzież Wszechpolska wybrała nowe władze

Karol Kowalski, prezes radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej

Radomska Młodzież Wszechpolska wybrała nowe władze. Prezesem lokalnej struktury organizacji został Karol Kowalski, który na tym stanowisku zastąpił Zuzannę Okulską-Bożek. 

Zjazd wyborczy radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej odbył się w sobotę 18 lutego. Radom tego dnia odwiedziły delegacje wszechpolaków z Warszawy, Lublina, Kielc i Krakowa. W roli gości honorowych w wydarzeniu uczestniczyli: były poseł i wieloletni działacz patriotyczny Jan Łopuszański; rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Arkadiusz Jabłoński; sekretarz główny Młodzieży Wszechpolskiej Maciej Strózik i zasłużony wszechpolak Marek Miśko.

„Kocham Polskę” w Radomiu. Walentynkowa akcja Młodzieży Wszechpolskiej

Na początku spotkania sekretarz radomskiego koła MW Mikołaj Grzegorczyk przedstawił sprawozdanie z poprzedniego roku działalności struktury. W 2022 roku wszechpolacy odbyli ponad 50 spotkań formacyjnych i przeprowadzili ponad 150 akcji (m.in. turniej piłkarski „Cześć Ich pamięci!”, upamiętnienie wybuchu powstania warszawskiego czy wspólne marsze terenowe).

Następnie głos zabrał Jan Łopuszański, który zwrócił uwagę na potrzebę wypracowania konkretnego programu dla Polski. Arkadiusz Jabłoński zaznaczył z kolei, że koło radomskie należy do jednych z najlepszych w Polsce i podziękował działaczom za dotychczasową współpracę.

Zuzanna Okulska-Bożek podsumowała okres swojej prezesury.

– Przez ten rok otrzymałam od swoich działaczy ogrom wsparcia i zaufania. I jestem za to niezwykle wdzięczna – podkreślała ustępująca prezes.

Po wystąpieniach zaprzysiężony został nowy działacz organizacji. Następnie rozpoczęto część wyborczą. Nowym prezesem jednomyślnie wybrany został Karol Kowalski.

– Jesteśmy najlepiej zorganizowaną i najaktywniejszą organizacją młodzieżową w Radomiu. Idziemy we właściwym kierunku i nie zmienimy kursu – mówił Kowalski.

Na zakończenie zjazdu nagrodę za zajęcie III miejsca w Okręgowym Konkursie Wiedzy o Młodzieży Wszechpolskiej i Idei Narodowej otrzymał Franciszek Kowalczyk.