O tym się mówi Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Radosław Witkowski bez absolutorium. „Festiwal żenady i hipokryzji”

Radosław Witkowski bez absolutorium. Tak zdecydowali radni.

Radomscy radni zdecydowali o nie udzieleniu absolutorium Radosławowi Witkowskiemu, prezydentowi Radomia.

– Zadłużenie Gminy i Miasta Radomia wynosi ponad 850 mln zł. Kiedy Radosław Witkowski obejmował urząd prezydenta wynosiło ono ponad 400 mln zł. Po dziewięciu latach urzędowania zostało ono podwojone. Pamiętam jak wielkie larum było podnoszone jak prezydent Kosztowniak wtedy pełnił funkcję prezydenta. Dziś widać jak wielki problem ma Gmina Miasta Radomia z dochodami, na które Rada Miejska nie ma wpływu – mówił Łukasz Podlewski, radomski radny.

Radosław Witkowski po raz kolejny nie uzyskał wotum zaufania

W głosowaniu podczas Rady Miejskiej wzięło udział 24 radnych, przy 28 uprawnionych do głosowania. 12 osób było „za” udzieleniem absolutorium prezydentowi Radomia natomiast 12 radnych zagłosowało „przeciw”. Czterech radnych było nie zjawiło się na spotkaniu.

– Festiwal żenady i hipokryzji w wykonaniu radnych Prawo i Sprawiedliwość Radom. Znów to samo, ale przez te lata zdążyłem się już przyzwyczaić. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni PiS – pomimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej – nie udzielili mi ani absolutorium, ani wotum zaufania. To już czwarty raz, kiedy radni mają prawo rozpisania referendum w sprawie mojego odwołania. Dlatego mówię: „Sprawdzam!”. Panowie i panie, miejcie wreszcie odwagę wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje. Czego się boicie? Ja jestem gotowy poddać się ocenie mieszkańców – poinformował Radosław Witkowski.

Ciężkie warunki ubiegłorocznego budżetu miasta. Prezydent komentuje

Przypomnijmy, że jest to już piąty raz z rzędu, kiedy Radosław Witkowski nie otrzymuje absolutorium.

Źródło: Radosław Witkowski