Inwestycje O tym się mówi Polska i świat Wyróżnione

Rakieta z PGZ będzie potężniejsza niż legendarne Pioruny

Nabrały tempa prace związane z precyzyjnie naprowadzaną rakietą przeciwlotniczą. Rakieta z PGZ dzięki najnowszym technologiom będzie potężniejsza niż legendarne Pioruny, które z powodzeniem wykorzystano na Ukrainie.

Rakieta z PGZ to nowy pocisk ze wzmocnioną głowicą, o zasięgu przekraczającym 10 km. Cel odnajdywany będzie najpierw radiowo, a w końcowej fazie lotu – na podczerwień, czyli na źródło promieniowania termicznego (silnik statku powietrznego). Obecnie w kilku Polskich Zakładach Zbrojeniowych trwają prace związane z precyzyjną konstrukcją. Ma ona zademonstrować możliwości polskiego przemysłu.

Impulsem do opracowania i stworzenia rodzimych pocisków przeciwlotniczych było powodzenie piorunów, które wykorzystano m. in. w powietrzu podczas starcia nad Dnieprem, a także spore sukcesy militarne „polskich stingerów” w obronie Ukrainy.

MESKO dostarczy dla Wojska Polskiego nowe PIORUNY

Wreszcie nasze wojsko przestało kupować w ilościach homeopatycznych niezłe rodzime przeciwlotnicze zestawy rakietowe, zweryfikowane w starciach nad Dnieprem

– z satysfakcją przyznał odpowiedzialny za rozwój wiceprezes centrum amunicyjnego i rakietowego PGZ Przemysław Kowalczuk.

Źródło informacji i foto: rp.pl