Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Rozstrzygnięto przetarg na zaprojektowanie dróg rowerowych

Rozstrzygnięto przetarg na zaprojektowanie dróg rowerowych. W sumie ma powstać 6 km infrastruktury.

W ostatnim czasie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie dróg dla rowerów z programu Polska Wschodnia. W sumie ma powstać 6 km infrastruktury.

Czy to dużo? Na to pytanie odpowiedziało Bractwo Rowerowe, czyli stowarzyszenie zrzeszające osoby, które korzystają, bądź chciałyby korzystać z roweru jako codziennego środka transportu. Dzięki nim w Radomiu powstało ponad 22 km ścieżek rowerowych czy chociażby 200 stojaków na rowery.

– Dość powiedzieć, że dwa razy mniejszy Płock chwali się, że ze środków UE zamierza wybudować ok. 20 km dróg dla rowerów, w tym kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę za kilkadziesiąt milionów złotych

przekazało Bractwo Rowerowe.

Przypomnijmy, że nowe drogi rowerowe mają powstać na:

  • ul. Energetyków (660 metrów)
  • ul. Czarnieckiego (1400 metrów)
  • ul. 11 Listopada (1100 metrów)
  • ul. Żwirki i Wigury (180 metrów)
  • ul. Witkacego (1700 metrów)
  • ul. Kieleckiej (900 metrów)

Ponadto, w naszym mieście ze środków UE mają powstać wiaty rowerowe w następujących lokalizacjach: Janiszpol, przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Grota-Roweckiego, Idalin, przy skrzyżowaniu ulic Wiertniczej i Sadowej, Prędocinek, na końcu ulicy Armii Krajowej, Gołębiów, przy ulicy Fołtyn, Pruszaków, przy skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Szymanowskiego.