Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Są pieniądze na budowę pierwszego etapu osiedla w Pionkach

W ostatnich dniach, burmistrz Pionek, Robert Kowalczyk poinformował, że Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił partnerom inwestycji dofinansowania w wysokości 129 mln zł na budowę pierwszego etapu osiedla mieszkaniowego w Pionkach.

Pierwsze informacje na temat budowy dużego osiedla w Pionkach pojawiły się pod koniec 2022 r. Osiedle ma powstać na terenie po byłym tartaku (działki poprodukcyjne), gdzie powstać ma również park handlowy wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą.

W założeniach inwestora teren ma być przeznaczony dla realizacji zabudowy mieszkaniowej w ilości 14 budynków, w tym 4 budynki z usługami w parterach. Podstawowym celem projektu jest harmonijne wkomponowanie projektowanego zespołu w istniejącą strukturę zabudowy miasta. Funkcja mieszkaniowa ma zostać uzupełniona o funkcje usługowe, czyli handel, przedszkole i usługi tzw. nieuciążliwe. Pojawi się również Park Handlowy Pionki w którym znajdą się sklepy marek niespotykanych dzisiaj w Pionkach, a więc m.in.: Jysk, Cropp, House, Sinsay, Dealz, Martes, Amigo, Deichmann, Hipper i Media Expert.

– Czekamy na pozwolenie na budowę

 powiedział burmistrz Robert Kowalczyk.

Nowe bloki mają być 5 kondygnacyjne, a 4 z nich częściowo o wysokości 6 kondygnacji (w sumie 952 lokale mieszkalne) z pasażem zaprojektowanym wzdłuż ul. Wesołej w którym znajdą się ciągi handlowo-usługowe. W parterach budynków mieszkalnych przewidziano także część mieszkań z własnymi ogródkami. 14 bloków wielorodzinnych, to także konieczność budowy parkingów dla mieszkańców nowego osiedla – pojawią się miejsca parkingowe z możliwością ładowania pojazdów elektrycznych.

Planowane rozpoczęcie tej ważnej dla mieszkańców inwestycji, to rok 2024 – zgodnie z tegorocznymi zapowiedziami.

Źródło: UM Pionki