Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Sezon letni na lotnisku Warszawa-Radom rozpoczęty!

Sezon letni na lotnisku Warszawa-Radom rozpoczęty! Jakie kierunki są dostępne?

Sezon letni na radomskim lotnisku rozpoczęty. W sobotę, 25 maja 2024 roku z lotniska Warszawa-Radom odleciały pierwsze samoloty czarterowe. Dwie maszyny zabrały pasażerów biur podróży Coral Travel Poland, Itaka i TUI do Antalyi. To miasto w południowo-zachodniej Turcji jest bardzo popularnym kurortem turystycznym i częścią Riwiery Tureckiej.

Przypomnijmy, że w ciągu pierwszego roku działania z lotniska operowało czterech przewoźników: PLL LOT, Enter Air, Wizz Air i Skyline Express. Wycieczki z wylotem z radomskiego portu oferowało aż 7 biur podróży: ITAKA, Rego Bis, Coral Travel, TUI, Nekera, Greckie Podróże i Anex Tour.

Obecnie, współpracę z Lotniskiem Warszawa-Radom utrzymuje PLL LOT, który w tym sezonie na pokładzie swoich samolotów zabierze pasażerów do: Rzymu, Tirany, Ochrydy i Prewezy. Ponadto, Wizz Air nieprzerwanie od grudnia 2023 operuje do Larnaki na Cyprze i utrzyma rejsy też w lecie. W ofercie biur podróży na wakacje znajdują się wycieczki z wylotem z Radomia do: Antalyi, Tirany i Podgoricy.

Przypomnijmy, że w pierwszym kwartale tego roku lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 21 tys. pasażerów.

Źródło: Lotnisko Warszawa-Radom