Radom i okolice

Śmiertelny wypadek w Modrzejowicach, nie żyje Lucyna Wiśniewska dyrektor radomskiego Sanepidu

 

Na drodze krajowej nr 9 pomiędzy Skaryszewem a Iłżą doszło do kolizji 2 aut.

Kierujący pojazdem osobowym marki Volvo, 58-letni mężczyzna, wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Mercedes, wykonującym manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia 67-letnia kierująca Mercedesem poniosła śmierć na miejscu zdarzenia, a 58-letni kierowca Volvo został przewieziony do szpitala – poinformował mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego mazowieckiej policji.

W tym tragicznym wypadku zmarła Lucyna Wiśniewska dyrektor radomskiego Sanepidu i była posłanka.

Lekarz medycyny, uzyskała specjalizację drugiego stopnia w zakresie neurologii i organizacji ochrony zdrowia.

W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Należy do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działa w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich, w 2004 zasiadła w zarządzie tego stowarzyszenia. Od 1974 zajmuje się organizacją pielgrzymek, przez dwanaście lat kierowała służbami medycznymi.

W wyborach parlamentarnych w 2005 została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bezskutecznie ubiegała się o mandat senatora z ramienia komitetu Marka Jurka, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 o mandat eurodeputowanej z listy PR.

Droga jest całkowicie zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.