O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości

Spotkanie z prof. Rybą – zaprasza Klub PCh

Spotkanie z prof. Mieczysławem Rybą odbędzie się w najbliższą środę w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu. Temat prelekcji „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?”. Organizatorem spotkania jest Klub Polonia Christiana.

12 czerwca o godz. 18.15 w Sali Domu Parafialnego Katedry Radomskiej przy ul. Sienkiewicza 13 (wejście od podwórza) odbędzie się spotkanie z prof. Mieczysławem Rybą, historykiem, autorem wielu książek i artykułów naukowych oraz wnikliwym komentatorem spraw publicznych.

Prelegent wygłosi referat, w którym poruszy temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przedstawi konsekwencje jakie w wymiarze cywilizacyjnym może przynieść taki lub inny układ mandatów w polskiej delegacji do unijnej legislatywy. W swoim wykładzie odpowie na szereg nurtujących pytań: w jakim kierunku będzie podążać Unia Europejska i jakie rozstrzygnięcia co do statusu Polski zapadną w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Czy czeka nas jedynie niewielka korekta rozkładu głosów i wizerunkowe „pudrowanie” niszczących cywilizację i suwerenność krajów członkowskich metaprojektów unijnych? A może będzie to kadencja wstrząsu dla lewicowej większości i zarazem okazja do realnego dojścia do głosu sił konserwatywnych i narodowych, które pozostają sceptyczne wobec takiej wizji Europy?

Organizatorem wydarzenia jest Klub „Polonia Christiana” w Radomiu oraz Klub Inteligencji Katolickiej im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Radomiu. Wstęp wolny!

Źródło i foto: piotrskarga.pl