Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Uroczystości Triduum Paschalnego w diecezji radomskiej

Uroczystości Triduum Paschalnego pod przewodnictwem radomskich biskupów będą się odbywały w różnych kościołach diecezji radomskiej. 

W pierwszy dzień Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek, w katedrze radomskiej o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza Krzyżma, podczas której kapłani odnowią swoje przyrzeczenia. Będą również pobłogosławione oleje krzyżma, oraz oleje dla chorych i katechumenów.

W tych dniach Wielkiego Tygodnia, z wiernymi diecezji radomskiej będą radomscy biskupi.

W Wielki Czwartek, bp. Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej w radomskiej katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny, o godz. 18.00. Natomiast bp. Piotr Turzyński tego dnia będzie sprawował Mszę Św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Przysusze.

W drugi dzień Triduum Paschalnego, bp. Solarczyk będzie przewodniczył liturgii Wielkiego Piątku w paradyskim sanktuarium pw. Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli-Paradyżu, o godz. 16.00. Najpierw wierni odmówią tam koronkę do Miłosierdzia Bożego, a potem będą uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W radomskiej katedrze liturgii Wielkopiątkowej będzie przewodniczył bp. Turzyński.

W Wielką Sobotę bp. Solarczyk będzie przebywał w kościele Chrystusa Króla w Radomiu, ze wspólnotą neokatechumenalną. Tam będzie się wraz z nimi modlił o godz. 9.30. Wieczorem o godz. 20.00 będzie przewodniczył liturgii Wielkosobotniej w radomskiej katedrze. Z kolei bp. Piotr Turzyński będzie się modlił w kaplicy sióstr klarysek w Skaryszewie.

W pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy bp Marek Solarczyk uda się do kościoła św. Piotra w Radomiu. O godz. 6.00 będzie tam przewodniczył rezurekcyjnej procesji i Mszy Św. Natomiast o godz. 12.30 będzie sprawował Mszę Św. w intencji diecezji radomskiej w katedrze radomskiej. Bp. Turzyński tego dnia zagości w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie.

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: pl.wikipedia.org