Historia O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

W hołdzie Powstańcom Warszawskim w „Ogrodzie z historią”

W niedzielę, 30 lipca 2023 roku, w „Ogrodzie z historią” w Jedlni-Letnisku obędzie się koncert w hołdzie Powstańcom Warszawskim. Na scenie pojawią się m.in.: Olga Bończyk i Maciej Miecznikowski.

„Ogród z historią” to wspólna inicjatywa Powiatowego Instytutu Kultury, właścicieli miejsca Rodziny Chrzanowskich: Grażyny Chrzanowskiej, Jerzego Chrzanowskiego i Filipa Chrzanowskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu.

Filip Chrzanowski: „Ogród z historią” to zachęta do angażowania się w sprawy Ojczyzny

– 30 lipca, chwilę przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, chcemy oddać hołd jego uczestnikom. O godz. 18 ruszy koncert „Wolność pieśnią wywalczona. Kanon pieśni narodowych”. Na scenie zaprezentują się: Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski, Mateusz Mijal i Maria Stasiak. Koncert powstał we współpracy z QKultura i dzięki dofinansowaniu z programu „Niepodległa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziękujemy za wsparcie – informuje Powiatowy Instytut Kultury.

Patronat honorowy nad cyklem wydarzeń w „Ogrodzie z historią” sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

– Podczas koncertu przypomnimy o tym, że choć Powstanie rozgrywało się w stolicy, to walczyli w nim i mieszkańcy regionu, Powiat Radomski. Opowiemy też o kobietach, mieszkankach Jedlni – Letniska, które w godzinie próby stanęły do walki. Ich sylwetki będziemy Państwu też przybliżać w kolejnych dniach, na naszym fb – przekazuje Powiatowy Instytut Kultury.

Początek koncertu o godz. 18, niedziela, 30 lipca. Wstęp wolny. Wejście od strony deptaka przy zalewie, ul. Nadrzeczna 64. Gości zmotoryzowanych PIK uprzejmie prosi o zostawienie aut w Jedlni, czy na parkingu przy zalewie.