Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

W Kozienicach powstaje park wodny. Otwarcie już w wakacje!

Park wodny w Kozienicach

W Kozienicach powstanie wielki park wodny. Otwarcie planowane jest już na te wakacje!

Wielka inwestycja w Kozienicach w postaci parku rekreacyjno-sportowego, którego główną atrakcją będzie park wodny, dobiega końca.

Prace przy budowie nowego parku wodnego mieszczącego się w centrum Kozienic, u zbiegu ulic Warszawskiej i Legionów, rozpoczęły się rok temu, i zgodnie z zapowiedziami mają zakończyć się już w tym miesiącu. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstają dwa wodne place zabaw: dla dzieci i młodzieży, integracyjny plac zabaw, oraz scena plenerowa.

– Jeszcze w te wakacje Kozienice zyskają nowy, wspaniały obiekt do wykorzystania przez mieszkańców i turystów. Niebawem przekażemy więcej szczegółów – poinformował Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic.

Oprócz tego, obszar inwestycji upiększą ławki oraz nowe drzewa i krzewy, powstanie też łąka kwietna. Inwestycja warta jest blisko 14 mln zł.

Przypomnijmy również, że zgodnie z zapowiedziami włodarzy naszego miasta, nad zalewem na Borkach powstać ma podobny obiekt.

To już pewne, na Borkach powstanie wodny plac zabaw

Zgodnie z założeniami w pobliżu zalewu na Borkach, od strony ulicy Stasieckiego ma powstać niecka basenowa o powierzchni 200 metrów kwadratowych, a w niej 14 atrakcji wodnych takich jak m.in. ważka, grzybek, storczyk, misa, tęczowy tunel, flaming czy dysze wodne.

Źródło: Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic