Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Weekend pod znakiem nieodpowiedzialnych kierowców

Weekend pod znakiem nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden kierowców pod wpływem alkoholu przewoził dzieci, drugi natomiast wjechał w ogrodzenie.

W piątek 17 maja 2024 roku w Pionkach na ulicy Zakładowej 32-latek kierował pojazdem marki VW mając 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W sobotę 18 maja 2024 roku na ulicy Michalczewskiego w Radomiu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda. Za kierownicą auta siedział 43-latek, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0.6 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca przewoził w aucie dwoje dzieci. Natomiast w Wierzbicy kierujący pojazdem marki Audi stracił panowanie nad autem i uderzył w ogrodzenie posesji.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 32-letniego kierowcy i badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Teraz kierowcy muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach. Ponadto funkcjonariusze wszystkim kierującym przypominają, że ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Radom