O tym się mówi Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Wiceminister spotkał się z mieszkańcami Kozienic i Radomia

Wiceminister finansów, Artur Soboń spotkał się z mieszkańcami Kozienic i Radomia. W trakcie wydarzenia poruszył m.in. temat zerowej stawki vat na produkty spożywcze, oraz inflacji.

We wtorek, 4 lipca 2023 roku, w Radomiu i Kozienicach odbyły się spotkania z wiceministrem finansów, Arturem Soboniem. W trakcie pierwszego wydarzenia, które odbyło się w Radomiu w ramach spotkań pt. „Rozmowy o Polsce”, wiceminister poruszył temat aktualnej sytuacji finansowej Polski oraz bezpieczeństwie narodowym.

 – Chcemy pokazywać, jak zmieniała się sytuacja finansowa Polski, jak rosły i rosną nasze dochody jako Polaków, ale także budżetu państwa i budżetów samorządowych. To wszystko pozwala na realizację coraz bardziej ambitnej polityki i kierować środki tam, gdzie one są najbardziej potrzebne. Dzisiaj to przede wszystkim bezpieczeństwo. W relacji do PKB jako Polska wydajemy najwięcej ze wszystkich państw NATO – mówił w trakcie spotkania wiceminister finansów, Artur Soboń.

Wiceminister w trakcie wydarzenia w Radomiu mówił również o pieniądzach dla samorządów, twierdząc, że samorządy mogą korzystać z takiego wsparcia rządu, jakiego nigdy nie było. Jak podkreślił, polityka ta ma być kontynuowana.

Po zakończeniu wizyty w Radomiu, Artur Soboń pojechał do Kozienic, gdzie wraz z posłem Andrzejem Kosztowniakiem przeprowadził spotkanie w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

„Forum Radom” zamiast dawnej Fabryki Broni. „Miejsce dialogu Trójmorza” [+FOTO]

Wiceminister w trakcie kilkunastominutowej prezentacji przedstawił stan finansów państwa, omówił sposoby uszczelnianie systemu podatkowego, zaprezentował również realizowaną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reformę finansów publicznych.

– Czytałem dane GUS-u dotyczące ubóstwa i ono zostało zredukowane do 4%. Będziemy starali się jeszcze bardziej zredukować, tak by nie było w Polsce ludzi, których nie będzie stać na zapewnienie sobie podstawowych wydatków – mówił podczas spotkania w Kozienicach Artur Soboń, wiceminister finansów.

Podkreślił on również, że zerowa stawka VAT na produkty spożywcze zostanie utrzymana przynajmniej do końca roku, a według prognoz, na których bazuje ministerstwo finansów inflacja w roku 2024 powinna wrócić do poziomu sprzed roku 2022.