O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Wiemy ile samolotów lata z radomskiego lotniska

Otwarcie Lotniska Warszawa-Radom / fot. Adam Szabelak

Wiemy ile samolotów lata z radomskiego lotniska. W następnym miesiącu ma ich być zdecydowanie więcej.

Lotnisko Warszawa-Radom zostało oficjalnie otwarte 27 kwietnia 2023 roku. Podczas uroczystości pojawił się premier Mateusz Morawiecki.

Lotnisko Warszawa-Radom oficjalnie otwarte! [+FOTO]

Jak mówiła rzecznika PPL Anna Dermont w rozmowie z portalem money.pl

– Cieszymy się, że wszystko idzie sprawnie. Jesteśmy zadowoleni zarówno z liczby pasażerów, jak i z ich pozytywnych wrażeń po wizycie na lotnisku w Radomiu. Pasażerowie doceniają komfort, i przestrzeń, i wygodę lotniska – powiedziała rzeczniczka PPL Anna Dermont.

Rozkładowo lotnisko Warszawa-Radom odprawia 12 operacji lotniczych tygodniowo. Rzeczniczka PPL Anna Dermont uważa, że według planu w przyszłym miesiącu liczba pasażerskich operacji wzrośnie blisko trzykrotnie.

– W czerwcu dojdą też rejsy czarterowe, więc liczba operacji w tym miesiącu będzie rosła, z 18 do 32 w ostatnim tygodniu – podkreśliła Dermont.

Przypomnijmy, że port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze (PPL) i wybudowały je prawie od nowa. Koszt inwestycji to ok. 800 mln zł.

Źródło: Money.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to