Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Wypadki w powiecie radomskim w ostatni tydzień „długiego weekendu”

W powiecie radomskim doszło do trzech wypadków. Radomska drogówka miała ręce pełne pracy. Cały czas wraca temat niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy nagminnie biorą udział w zdarzeniach. Kierujący niespecjalnie wykazują się rozwagą i odpowiedzialnością podczas jazdy.

W dniu wczorajszym (15.08) ok. godz. 11:00 w Radomiu na skrzyżowaniu ul. Górna/ Żurawia kierujący skodą, 38-latek wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 56-letniemu rowerzyście, który jechał prawidłowo drogą dla rowerów. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi natomiast rowerzysta przewieziony został do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

Następne zdarzenie miało miejsce w Jasieńcu Iłżeckim Górnym około godz. 18.15. Kierujący pojazdem osobowym m. Fiat skręcając w lewo pod sklep nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu prawidłowo z naprzeciwka motocykliście. W wyniku zdarzenia pasażerka motocykla 28- latka została przewieziona do szpitala. Natomiast 31-letni motocyklista nie odniósł większych obrażeń. Kierujący fiatem od razu uciekł z miejsca zdarzenia. Postępowanie prowadzi KP Iłża.

Kolejne zdarzenie w miejscowości Wsola, ul. Warszawska o godz. 19.05. Kierujący pojazdem marki Ford 43-latek jadąc w kierunku Radomia, prawym pasem ruchu prawdopodobnie zasnął za kierownicą po czym zjechał na prawe pobocze, uderzył w słup oświetleniowy następnie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w kolejny słup . W wyniku zdarzenia 43-latek oraz dwoje pasażerów 43-letnia kobieta oraz 56-letni mężczyzna przewiezieni zostali do szpitala. Uczestnicy trzeźwi.

Poruszając się po drodze zawsze trzeba być czujnym, zachować ostrożność oraz bacznie obserwować otoczenie. Przytoczone zdarzenia pokazują, że niektórzy niekoniecznie stosują się do tych prostych zasad. Lekceważąco podchodzą do swoich obowiązków co skutkuje nieszczęśliwymi sytuacjami.

Źródło: Policja Radom