Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Z lotniska Warszawa-Radom do Wielkiej Brytanii i Holandii? Jest petycja!

Lotnisko Warszawa-Radom

Z lotniska Warszawa-Radom do Wielkiej Brytanii i Holandii? Mieszkańcy biorą sprawę w swoje ręce. Utworzyli petycję!

Od pierwszego dnia funkcjonowania lotniska Warszawa-Radom mieszkańcy zastanawiają się, kiedy w siatce połączeń z radomskiego lotniska pojawią się takie kierunki jak Holandia, Wielka Brytania czy chociażby Norwegia.

Niestety, zbliża się koniec roku a pragnienia wielu nie zostały spełnione. Sympatycy lotniska Warszawa-Radom postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i utworzyli internetową petycję, w której proszą oni firmę Wizz Air o uruchomienie z naszego lotniska trzech nowych kierunków: do Norwegii, Holandii i Wielkiej Brytanii. 

Dostępna ona jest TUTAJ.

Autorzy petycji wskazują na trzy powody, dla których przyjęcie ich prośby byłoby dobrym wyborem.

  1. Wygodny Dostęp: Lotnisko Warszawa-Radom oferuje wygodny dostęp dla mieszkańców Radomia oraz okolicznych regionów. Dodanie bezpośrednich połączeń do Wielkiej Brytanii, Norwegii i Holandii zwiększyłoby dostępność tych destynacji dla mieszkańców centralnej Polski.
  2. Gospodarczy Wpływ: Wprowadzenie nowych tras lotniczych przyczyniłoby się do wzrostu ruchu turystycznego i biznesowego między Polską a wymienionymi krajami. To z kolei mogłoby generować nowe szanse biznesowe i zwiększyć wymianę handlową.
  3. Konkurencyjność Rynkowa: Utworzenie bezpośrednich połączeń z Warszawy-Radom do Wielkiej Brytanii, Norwegii i Holandii uczyniłoby Wizz Air bardziej konkurencyjnym graczem na rynku lotniczym w Polsce, przyciągając nowych klientów i umożliwiając im korzystanie z dogodnych tras.

Na ten moment petycję podpisało 3 931 osób.