Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Z Radomia do Warszawy dojedziemy pociągiem w mniej niż godzinę

PKP IC "Kinga"

Na tę wiadomość czekało wielu podróżnych. Z Radomia do Warszawy dojedziemy pociągiem w mniej niż godzinę. Wszystko dzięki kompleksowej modernizacji sieci.

Już od 11 czerwca 2023 roku, pociągi dalekobieżne na całym odcinku Warszawa Okęcie – Radom Główny pojadą z maksymalną prędkością 160 km/godz. Taka prędkość pozwoli skrócić czas podróży między stolicą a naszym miastem aż o 20 minut.

Wszystko dzięki modernizacji „kolejowej ósemki” od Czachówka do Radomia. Szybką podróż do stolicy będą oferować na ten moment pociągi relacji

  • Kraków Główny – Olsztyn Główny
  • Kraków Główny – Warszawa Wschodnia

Do Warszawy najszybciej dojedziemy ze stacji Radom Główny – Warszawa Zachodnia „czworaczkami”, czyli pociągami kursującymi z Krakowa Głównego do Olsztyna Głównego: „Sienkiewiczem”, „Żeromskim”, „Kolbergiem” i „Orłowiczem” oraz kursującą od początku maja „Kingą” z Krakowa do Warszawy Wschodniej.

Samorząd województwa kupi 22 nowe pociągi dla Kolei Mazowieckich

W kierunku stolicy skrócony czas podróży – poniżej 60 minut – będą miały tylko „Orłowicz” (57 minut) i „Kinga” (59 minut). Równą godzinę powinien jechać pociąg o nazwie „Kolberg”. Pozostałe pociągi na dojazd do stacji Warszawa Zachodnia będą potrzebowały kilka minut więcej.

Standardowy czas przejazdu do Warszawy Zachodniej to ok. 1 godz. i 40 minut. Koleje Mazowieckie informują, że od 11 czerwca, czyli od wprowadzenia korekty rozkładu jazdy pociągów KM czas przejazdu części połączeń na linii Warszawa – Radom zostanie skrócony. Pociągi osobowe przyspieszone będą miały krótszy czas jazdy od 7,5 do 12 minut. Będą to pociągi o numerach: 12103/21105 „Radomiak”, 25137/21103 „Kamienna”, 52111, 21112, 12109 oraz 21108.

Źródło: Gazeta Wyborcza, „Koleje Mazowieckie – KM” 

Postaw mi kawę na buycoffee.to