O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości

Z Radomia polecimy do Egiptu oraz Czarnogóry

Biuro podróży Itaka oferuje swoim klientom możliwość podróży do kurortów Taby oraz Tivat. Oznacza to, że z Radomia polecimy do Egiptu oraz Czarnogóry.

Analiza systemu rezerwacyjnego Itaki wykazała, że firma dodała do oferty wczasowej z wylotami z Radomia dwa nowe kierunki. Są to egipska Taby oraz czarnogórski Tivat. Pierwszy wymieniony kurort jest położony na półwyspie Synaj, bardzo blisko granicy z Izraelem oraz miasta Eljat. Do wspomnianego kurortu zostaną wyczarterowane przez operatora samoloty, które będą latać raz w tygodniu. Lot łączący radomski port z lotniskiem w Tabie będzie odbywał się w każdą środę. Pierwszy rejs zaplanowano na 14 czerwca. Ostatni lot odbędzie się 13 września.  Na nie do tej pory informacji, jaki przewoźnik będzie odpowiedzialny za wykonanie takich lotów czarterowych. Obecnie z Polski na zlecenie Itaki latają Polskie Linii Lotniczych LOT. Natomiast do czarnogórskiego Tivatu z Radomia będzie można polecieć od 26 maja. Wyloty do portu lotniczego w Tivacie,  nad wybrzeżem Morza Adriatyckiego, będą odbywać się w każdy piątek. Ostatni lot zaplanowano na 22 września.

Jak informowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku, biuro podróży Itaka zdecydowało się na aż 8 lokacji które będziemy mogli odwiedzić startując z Sadkowa. Są to kurorty w Turcji, Bułgarii, Albanii, Grecji, Hiszpanii. Do tureckiego miasta Antalya będą odbywać się aż trzy loty tygodniowo. Początkowo z Radomia polecimy do Bułgarii, Grecji, Turcji, Albanii i Hiszpanii, do ofert miały dojść jeszcze loty do Egiptu. Wcześniej oferty lotów z Radomia ogłosiło biuro turystyczne Nekera, które zaoferowało tylko loty do Bułgarii. Jednakże prezes biura Maciej Nykiel informował jednak że oferta ma powiększyć się o Grecję, Turcję, Włochy i Hiszpanie. Natomiast rejsy do Rzymu, Kopenhagi i Paryż, które uruchomi Polskie Linie Lotnicze LOT jest bardzo duży popyt wśród podróżnych. W październiku rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski potwierdził, że mając na uwadze, że loty zostaną uruchomione dopiero za 7 miesięcy, to poziom rezerwacji jest zadowalający. Biuro prasowe przewoźnika stwierdziło, że sprzedano już kilka tysięcy biletów. Ponadto polski przewoźnik uruchomi również rejsy do Grecji i Albanii, które mają ruszyć w czerwcu.

Źródło informacji: rynek-lotniczy.pl