O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Za nami Święto Wojska Polskiego [+FOTO]

Za nami Święto Wojska Polskiego. Obchody odbyły się na Placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu.

Obchody tradycyjnie rozpoczęła uroczysta msza św. odprawiona w kościele garnizonowym, po której odbyła się część oficjalna uroczystości, wygłoszono apel pamięci a także złożono wiązankę kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. 

– Już drugi rok z rzędu Święto Wojska Polskiego przyszło nam obchodzić w bardzo niespokojnym czasie. Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna wywołana przez rosyjskiego agresora. To wszystko każe nam wszystkim jeszcze mocniej docenić codzienny wysiłek polskich żołnierzy stojących na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Dziękujemy – drodzy żołnierze – za to, że stale doskonalicie współdziałanie polskich sił zbrojnych z wojskami sojuszniczymi. Jednocześnie, szczególnie w tym wyjątkowym czasie, doceniamy znaczenie naszego członkostwa w NATO. Nie jesteśmy w Europie osamotnieni. Jesteśmy silni siłą europejskiej wspólnoty. Dlatego naszym wspólnym zadaniem jest dziś troska o trwałość i stabilność politycznych i militarnych sojuszy. Troska o wartości, na których zbudowana jest Europa. Jesteśmy to winni wszystkim, którzy za wolną Polskę zapłacili najwyższą cenę, a także wszystkim tym, którzy chcą cieszyć się pokojem i żyć w wolnym, niepodległym kraju. W tym uroczystym dniu życzę Wam wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji ze służby na rzecz Polski i Polaków i abyście zawsze czuli wystarczająco silne oparcie w swoich cywilnych zwierzchnikach.

mówił podczas uroczystości prezydent Radosław Witkowski.

Obchodom Święta Wojska Polskiego towarzyszył piknik militarny, na którym można było m.in. poznać indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego. Nie zabrakło także wojskowej grochówki!

Źródło: UM RADOM