Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Zakończyła się modernizacja oświetlenia w Zwoleniu

Zakończyła się modernizacja oświetlenia w Zwoleniu. Inwestycja została zrealizowana przy zewnętrznym wsparciu finansowym, które wyniosło 100 tysięcy złotych.

Zadanie z dofinansowaniem

Wykonawcą zadania modernizacji oświetlenia była firma MK-ENERGY Realizacja Inwestycji Marcin Kamiński z Ludwinowa. Prace zostały wycenione na kwotę 139 tys. 974 zł, zaś dofinansowanie wyniosło aż 100 tys. zł. Środki zostały przyznane w ramach programu „Modernizacja Oświetlenia” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. – W minionym roku położyliśmy mocny nacisk na działania mające na celu oszczędność energii i obniżania kosztów utrzymania obiektów gminy Zwoleń. Stąd liczne inwestycje w zakresie wymiany oświetlenia ulicznego, ale też punktów świetlnych w budynkach. Wśród wielu zadań w tym zakresie, zrealizowanym w ostatnim czasie jest wymiana lamp ulicznych przy ul. Kochanowskiego oraz oświetlenia w Urzędzie Miejskim. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zewnętrznemu koszt inwestycji, jaki poniosła gmina Zwoleń jest bardzo niewielki – informuje burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

Przypomnijmy, w ramach zadania zostało zdemontowane 26 sztuk przestarzałych lamp przy ul. Kochanowskiego w Zwoleniu, gdzie pojawiły się nowoczesne LED-y. Wymienione zostało także 300 punktów świetlnych w zwoleńskim Urzędzie Miejskim. Światło LED jest jaśniejsze i lepszej jakości niż dotychczasowe, a pobór energii elektrycznej zdecydowanie mniejszy.

Inwestycje zwiększające oszczędność

Warto też przypomnieć, że w gminie Zwoleń już od jakiegoś czasu trwa sukcesywna wymiana oświetlenia ulicznego. Jesienią minionego roku energooszczędne lampy pojawiły się przy ulicach: Doktora Perzyny, Pionkowskiej i Alei Jana Pawła II w Zwoleniu. Wymieniono tu w sumie aż 124 lampy. Inwestycja była dofinansowana w ramach programu „Mazowsze dla Klimatu 2022”. Zupełnie nowe oświetlenie uliczne wybudowano zaś miejscowości Karczówka. Zadanie zostało zrealizowane przy zewnętrznym wsparciu finansowym w ramach programu „Mazowsze dla Sołectw 2022”. Nowe lampy zostały zamontowane także przy ul. Partyzantów w Zwoleniu.

Źródło: UM Zwoleń