Ogłoszenia Radom i okolice

Zamek w Iłży częściowo zamknięty dla zwiedzających

Z uwagi na pogarszające się i niesprzyjające warunki pogodowe, a zarazem zbliżający się sezon zimowy zamek górny w Iłży został zamknięty dla zwiedzających.

– Informujemy, że z uwagi na jesienne – pogarszające się i niesprzyjające warunki pogodowe (a zarazem zbliżający się sezon zimowy) zamek górny w Iłży z dniem 26 listopada 2022 r. zostaje całkowicie zamknięty dla ruchu turystycznego.  Tym samym zamykamy tegoroczny sezon 2022, który możemy uznać za niezwykle udany.  Wszystkim zwiedzającym, obsłudze zamku, jak i wszystkim osobom wspierającym tegoroczne działania, związane z zamkiem w Iłży, ogromnie dziękujemy – to była wyjątkowa przygoda z historią i zamkiem w Iłży.  Podczas krótkiego (bo tylko od czerwca br.), ale jakże intensywnego sezonu turystycznego w 2022 r., odwiedziła nasz zamek rekordowa ilość zwiedzających – szacujemy, że na zamku gościliśmy około 50 tysięcy turystów!!!  Dla porównania dodajmy, że w niektórych, poprzednich latach (podczas pełnych sezonów) turystów bywało jedynie około 10 tysięcy – pięć razy mniej.  

Na zamek zapraszamy również i poza sezonem turystycznym, jednak bez możliwości zwiedzania zamku górnego – wzgórze zamkowe w śnieżnej odsłonie też warto zobaczyć. – informuje na swoim profilu Zamek w Iłży