Inwestycje Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Zbliża się otwarcie hotelu Hilton Garden Inn

Zbliża się otwarcie hotelu Hilton Garden Inn. Zobaczcie jak wygląda!

Hotel Hilton Garden Inn powstaje w samym centrum Radomia, u zbiegu ulic Kilińskiego i Focha. Budowa hotelu liczącego 115 pokoi ruszyła w roku 2019 i finalnie miała zakończyć się w 2020 roku, lecz pandemia pokrzyżowała plany, a prace na placu budowy zostały wstrzymane.

Aktualnie, w budynku trwa wyposażanie wnętrza. Hotel ma zostać otwarty już pod koniec kwietnia. Co ciekawe, biuro rozpoczęło zbieranie zamówień na organizację imprez okolicznościowych. Można też dokonać rezerwacji pokoju hotelowego. 

Każdy hotel sieci Hilton musi spełniać szereg specjalnych wymogów narzucanych przez właścicieli. To samo dotyczy obiektu w Radomiu. Znajdziemy tu charakterystyczny sklepik z kawą dostępną o każdej porze, podobnie jak w innych hotelach sieci Hilton. Wnętrza są urządzone przez jedną firmę, zapewniając spójność stylistyczną z innymi placówkami.

Ponadto, pokoje są wyposażone w znacznie większe łóżka niż przeciętnie. Obowiązują specjalne zasady dotyczące aranżacji wnętrz, które w przypadku hotelu w Radomiu uwzględniają zarówno nowoczesność, jak i elementy tradycji, co jest szczególnie widoczne w wykorzystaniu stali i złota, harmonijnie komponujących się z zabytkową architekturą obiektu.

Aktualnie nie ma planów dotyczących organizacji zewnętrznego ogródka restauracyjnego, chociaż istnieje przestrzeń, która w przyszłości mogłaby być wykorzystana do umieszczenia stołów restauracyjnych na zewnątrz. Co do karty dań, również część dań musi odpowiadać wymogom specyficznej „uniformizacji”, aby zapewnić gościom hotelowym podobne doświadczenie kulinarne, niezależnie od tego, czy przebywają w „hiltonowskim” hotelu w Polsce czy też gdzie indziej na świecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.