• Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

  Zbliża się piknik „Popłyńmy razem”

  Piknik Popłyńmy razem w V edycji programu „Aktywni Błękitni” będzie inaugurował kolejną edycję programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” na rok szkolny 2023/2024.

  Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

  – Naszym celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

  informują organizatorzy wydarzenia

  Piknik odbędzie się 3.10.2023r. w godz. 10:00-15:00 przy Zbiorniku Wodnym Brody. Pinezka do lokalizacji: https://goo.gl/maps/d17Qgzz6fGVDskg37.

  Piknik dedykowany jest dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z woj. świętokrzyskiego.

  W programie pikniku:

  – pokazy Straży Pożarnej, WOPR, Policji;

  – pokaz pierwszej pomocy;

  – dmuchańce;

  – wata cukrowa, grill;

  – pokazy baniek mydlanych;

  – konkursy, animacje i liczne zabawy sportowe;

  – pokaz iluzjonisty; – gra „Zlewnia Pilicy”;

  – stoisko Wód Polskich i Life Pilica

  – przemówienia.

  Więcej informacji o programie: https://www.wody.gov.pl/edukacja/aktywni-blekitni