Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Patriotycznie i rodzinnie – sprawdź, gdzie odbędą się pikniki z okazji Święta Wojska Polskiego  

Pokazy sprzętu wojskowego, atrakcje dla najmłodszych, punkty rekrutacyjne, a w Warszawie wielka defilada Wojska Polskiego. W rejonie odpowiedzialności 6MBOT pikniki odbędą się w Radomiu, Raszynie oraz Tarczynie.

15 sierpnia to szczególna data nie tylko dla żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako „Cud nad Wisłą”.

Wyjątkowy piknik w Twojej okolicy!

Aby każdy mógł wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku oraz towarzyszyć żołnierzom w dniu ich święta pikniki wojskowe organizowane będą w całej Polsce. Na terenie całego kraju odbędzie się blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Wyjątkową atmosferę zagwarantuje obecność żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Klimatyczna wojskowa muzyka oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla wszystkich grup wiekowych to tylko wstęp do pokazania tego co w wojsku najlepsze.

Na uczestników czekają m.in. pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, koncerty orkiestr wojskowych, gry i zabawy dla najmłodszych. Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych, w których zainteresowani będą mogli porozmawiać z rekruterami i dowiedzieć się, jak atrakcyjna jest służba w Wojsku Polskim.

Pikniki odbywać się będą również na terenie 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę, 12 sierpnia w parku im. Magdaleny Abakamowicz przy ul. Józefa Wybickiego 7 w Raszynie, w niedzielę, 13 sierpnia na placu przy ul. Warszawskiej 58 w Tarczynie oraz we wtorek, 15 sierpnia nad zalewem Borki w Radomiu.

Wielka defilada w stolicy!

Pierwszy raz od trzech lat ulicami Warszawy przejdzie największa defilada Wojska Polskiego. Podczas defilady żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt, polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach. Podczas defilady będzie można podziwiać ponad 2 tysiące żołnierzy i aż 200 jednostek sprzętu wojskowego. Nie zabraknie także pokazu kunsztu polskich pilotów, którzy na polskim niebie zaprezentują aż 92 statki powietrzne, m.in. FA 50, F-16 i bezzałogowce. Defilada odbędzie się 15 sierpnia – o godz. 14.00 ruszy na warszawskiej Wisłostradzie.

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się pod hasłem „Silna biało-czerwona”.