Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Zbliżają się RADomalia 2024

Zbliżają się RADomalia 2024. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Już wkrótce wielkie studenckie wydarzenie! Samorząd Studencki URad. ma zaprasza do udziału w tegorocznych RADomaliach 2024! Radomskie święto studentów odbędzie się w dniach 23-25.05 2024 r.

W programie wiosny studenckiej zaplanowano min.:

Czwartek 23.05.2024 r. – Dzień Sportu:

Rozpoczynamy od godziny 10:00, zapraszając wszystkich na sportowe wyzwania. W programie m.in. piłka nożna, siatkówka i koszykówka w dużej Hali Sportowej przy Chrobrego 27. Dla miłośników indywidualnych wyzwań przygotowano tor przeszkód URADowany Ninja (sala do akrobatyki w budynku przy ul Chrobrego 27 – budynek PDO WNMiNoZ, stara hala sportowa) oraz konkursy umysłowe, intelektualne i logiczne, takie jak układanie puzzli (sala klubowa w akademiku DS3 Bliźniak na akademickiej 5) oraz URADomiada, czyli konkurs wiedzy ogólnej, który rozpocznie się o godzinie 12:00 na auli głównej.

Po zakończonych wydarzeniach sportowych o godzinie 19:00 zapraszamy na speed friending, który odbędzie się na patio na Wydziale Ekonomii i Finansów.

Piątek 24.05.2024 r. – Gra Miejska i Koncerty:

Rozpoczynamy o godzinie 12:00 publikacją zagadek na Instagramie @urss.urad dla gry miejskiej, która poprowadzi uczestników po tajemniczych zakątkach naszej Uczelni i Miasta. Zapraszamy wszystkich do udziału w grze, gdzie niespodzianka czeka na pierwszego, kto odgadnie miejsce ukrycia nagrody! Po odgadnięciu lokalizacji, należy wysłać kod ze znalezionej kartki w wiadomości na Instagramie.

Oficjalne rozpoczęcie i koncerty odbędą się o godz. 15:00 na boisko przy WNMiNoZ na ulicy Chrobrego 27. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie koncert w klimacie rockowym, który planowany jest na godzinę 22:00. Na scenie wystąpi zespół Łydka Grubasa.

Sobota 25.05.2024 r. – Klimat Hip-Hopowy:

Od godziny 10:00 zaczynamy Graffiti Jam, na który zjeżdżają się malarze nie tylko z Polski. W godzinach 11.00-13.00 będzie można wziąć udział w warsztatach DJ-ingu, MC-ingu oraz Beatboxu, przy dużej hali sportowej na Chrobrego 31. Natomiast nieco dalej o godz. 14.00 przy budynku Wydziału Ekonomii i Finansów będzie można wziąć udział w Moto Show, w którym zobaczymy nie tylko nowe samochody z salonu, ale również te zabytkowe. Zwieńczeniem będzie również Drift Show, który na pewno przyciągnie fanów motoryzacji.

Od godziny 16:00 rozpoczną się koncerty rapowych artystów, głównymi wykonawcami tego wieczoru  będzie TPS oraz Słoń.

Wstęp jest wolny, zarówno dla studentów jak i dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic! Więcej informacji TUTAJ.