O tym się mówi Radom i okolice Sport

Zespół Radomiaka rozegra cztery sparingi

W dniach od 8 do 20 stycznia podopieczni Mariusza Lewandowskiego będą przebywać na zgrupowaniu w Turcji. W ciągu 12 dni zespół Radomiaka rozegra cztery sparingi.

Piłkarze Radomiaka od ponad dwóch tygodni indywidualnie przygotowują się do rundy rewanżowej PKO BP Ekstraklasy. Pierwszy mecz rozegrają  27 stycznia 2023 roku w Legnicy z zespołem Miedzi.

Radomiak bez napastnika. Maurides zmienił klub

3 stycznia piłkarze wrócą do klubu, gdzie rozpocznie się drugi etap przygotowań. Pierwszego dnia zawodnicy przejdą badania i testy. Od środy, 4 stycznia będą trenować dwa razy dziennie, a w niedzielę, 8 stycznia udadzą się na zgrupowanie do tureckiego Belek. Podczas obozu podopieczni Mariusza Lewandowskiego rozegrają cztery mecze sparingowe. Znamy już wszystkich rywali „Zielonych”.

Dzień po przylocie, w poniedziałek (9 stycznia) radomianie rozegrają mecz z OSK Sepsi – szóstą obecnie drużyną rumuńskiej Superligi, uczestnikiem Ligi Konferencji w obecnym sezonie, w której Rumuni mierzyli się ze słoweńską Olimpiją Ljubljana i szwedzkim Djurgarden.

W drugim meczu sparingowym, w sobotę (14 stycznia) Radomiak zagra z innym rumuńskim zespołem – Botosani FC, który w Superlidze obecnie plasuje się na trzynastej pozycji. Rumuni w sezonie 2020/2021 grali w kwalifikacjach do Ligi Europy, odpadając w drugiej rundzie.

Dwa pozostałe sparingi Radomiak rozegra w czwartek, 19 stycznia. O godzinie 11:00 przeciwnikiem Zielonych będzie drużyna z Niemiec, Alemannia Aachen, występująca na czwartym poziomie rozgrywkowym. O 17:00 radomski zespół zmierzy się z Neftchi Fargona, zespołem z ekstraklasy Uzbekistanu, który w zakończonym sezonie zajął dziewiąte miejsce. Dzień później Radomiak wróci do kraju i do meczu z Miedzią będzie trenował na własnych obiektach – poinformowała strona Radomiaka.