Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Zima w natarciu! Kolizje drogowe w regionie radomskim

Pogoda za oknem nie sprzyja kierowcom. W regionie radomskim odnotowano liczne kolizje drogowe.

We wtorek, 28 listopada 2023 radomscy policjanci odnotowali kilkanaście kolizji drogowych i cztery wypadki. M.in. po godz. 13 do zdarzenia doszło w miejscowości Klwatka Szlachecka. 58-latek kierujący pojazdem marki Citroen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z pojazdem marki Opel, którym 20-latka. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Śliska nawierzchnia, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Również we wtorek, w miejscowości Gaj w powiecie przysuskim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Na łuku drogi autobus szkolny, którym podróżowało 6 dzieciaków zsunął się do rowu. Nikomu nic się nie stało.

Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

Policja apeluje! Nie zapominajmy też o odśnieżeniu auta przed wyjazdem. Pamiętajmy aby obserwować warunki, w jakich się poruszamy, dopasować styl jazdy do zmian atmosferycznych, utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdów poprzedzających, nie śpieszyć się bo nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków, a także stosować się do przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KMP Radom