Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Zniszczyli wiatę przystankową. Wandale zatrzymani [+VIDEO]

Zniszczyli wiatę przystankową. Wandale zatrzymani. Jeden z nich zdemolował też policyjną celę.

Niszczenie mienia, zwłaszcza publicznego, które służy społeczeństwu jest wyjątkowo uciążliwe i wywołuje bardzo negatywne emocje. Wandale niszczą często rzeczy,  których zakup był długo wyczekiwany i służy mieszkańcom.

Tym razem w Radomiu policjanci otrzymali zgłoszenie o niszczeniu wiaty przystanku przez grupę męźczyzn. Wandale wybili szyby i zdemolowali jedną z wiat przystankowych w centrum miasta.

Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy na miejscu na gorącym uczynku zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 25-40 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do izby zatrzymań. Na tym 25-latkowi było mało, uszkodził  jeszcze kratę, siedzisko i stolik w celi.

Wartość strat wyceniono na kwotę kilku tysięcy złotych. Trzech z mężczyzn 25, 38 i 40-latek usłyszało już zarzuty zniszczenia mienia, a 38-latek dodatkowo zarzut znieważenia funkcjonariuszy.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysokie grzywny. Sąd zobowiązać również do naprawienia szkody.

Źródło: KMP Radom