Radom i okolice Społeczeństwo

147 rodzin ze Szlachetnej Paczki wciąż czeka na pomoc

Jeszcze 147 rodzin czeka na swoich darczyńców w województwie mazowieckim.

Do piątku, 15 grudnia każdy może zaangażować się w Szlachetną Paczkę i sprawić, żeby potrzebujący otrzymali pomoc, spokojne święta i nadzieję na dużo więcej. Wystarczy wejść na Wybierz Rodzinę – Szlachetna Paczka i zobaczyć, jak można pomóc.  

– Czy Paczkę można zrobić na ostatnią chwilę? Tak. Nie chcemy zostawić ani jednej rodziny bez pomocy. Nie może być tak, że ktoś przed świętami nie zostanie wybrany i będzie miał nie tylko smutne święta, ale też świadomość, że nikt mu nie chciał pomóc. Jeśli zastanawiacie się, jak długo przygotowuje się Paczkę, to wiedzcie, że te codzienne rzeczy, jak środki czystości czy żywność możecie kupić za rogiem. Natomiast te większe rzeczy można kupić nawet 17 grudnia, wtedy będzie niedziela handlowa. I jeszcze jedno: gdy wybieracie rodzinę, dostajecie numer telefonu do wolontariusza, który może Wam doradzić, jak paczkę przygotować. I co ważne, wielkogabarytowe rzeczy można dostarczyć po Weekendzie Cudów

zachęca do pomocy Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.  

Rodziny Szlachetnej Paczki wciąż czekają  

Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do tysięcy rodzin, które na co dzień zmagają się z bardzo podstawowymi problemami: brakiem bezpieczeństwa, pustką w lodówce, chłodem, samotnością. Razem z zapasem żywności i detergentów, ciepłymi ubraniami, kuchenką gazową, której od dawna brakowało czy garnkami rodziny dostają dużo więcej: wsparcie emocjonalne i poczucie, że nie są same ze swoimi problemami. Jedną z rodzin, które wciąż czekają na pomoc, jest rodzina pani Katarzyny. To heroska, która samotnie wychowuje gromadkę dzieci. Odeszła od przemocowego męża, choć decyzja nie była łatwa, dzieci dają jej siłę do walki o lepsze życie. Najważniejsze, że mamy siebie – mówią. Na spokojniejsze życie, nie tylko od święta, pozwoli im kuchenka gazowa, na której Pani Katarzyna będzie mogła przygotowywać dzieciom ciepłe posiłki. Ta, którą mają, często nie działa.